Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

Chcesz wygrać książkę?

Niedawno miałam przyjemność przeczytać książkę  "Sceny z życia rosyjskich milionerów" (moja recenzja), w której Marie Freyssac opisuje realizację swojego marzenia o podróży i pracy w Rosji. Dzięki uprzejmości wydawnictwa Poradnia K mogę oddać w dobre ręce dwa egzemplarze tej powieści swoim czytelnikom. Dlatego ogłaszam konkurs :D 

Nagroda: Zadanie: 

Jakie jest Twoje największe marzenie, pragnienie? Regulamin konkursu:  

1. Organizatorem konkursu jest właściciel bloga Aleksandrowe myśli
2. Fundatorem nagrody jest wydawnictwo Porania K
3. Nagrodą w konkursie są dwa egzemplarze książki "Sceny z życia rosyjskich milionerów" Marie Freyssac (po jednej dla każdego z laureatów konkursu)
4. Konkurs trwa od 13.09.2014 do 25.09.2014 do godz. 23:59.
5. Biorąc udział w konkursie uczestnik akceptuje niniejszy regulamin.
6. Aby wziąć udział w konkursie użytkownik musi w komentarzu pod tym postem odpowiedzieć na pytanie: 
Jakie jest Twoje największe marzenie, pragnienie? , swój nick bądź imię oraz podać swój adres e- mail. 
* będzie mi bardzo miło jeżeli zostaniesz obserwatorem bloga Aleksandrowe myśli
* możesz polubić profil bloga na Facebooku 
* możesz umieścić informacje o konkursie na swoim blogu  :)
7. Konkurs skierowany jest do osób posiadających adres zamieszkania w Polsce.
8. Zwycięży osoba, której odpowiedź 
najbardziej przypadnie mi do gustu.  
9. Ogłoszenie wyników nastąpi około 27. 09. 2014 r.
10. Po ogłoszeniu wyników konkursu, skontaktuję się z laureatami i poproszę o przesłanie danych osobowych. Nagrody zostaną wysłane do zwycięzcy w ciągu 21 dni roboczych na adres wskazany przez laureata konkursu.
11. W konkursie można wziąć udział tylko raz.
12. W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt pod adres mail: aleksnadra@interia.euPowodzenia :)20 komentarzy :

 1. Ale trudne pytanie, gdyż w sumie ciężko wytypowywać jedno najbardziej upragnione marzenie, ale myślę, że będzie to ZDROWIE DLA MOJEJ RODZINY.
  nick: cyrysia
  mail: kryniame@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Moim największym marzeniem jest znaleźć moją drugą połówkę, bratnią duszę, która gdzieś tam na świecie na mnie czeka :)
  nick: Inka
  e-mail: inka144@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. A moim największym marzeniem jest żyć tak, aby kiedyś nie wstydzić się wspomnień.
  nick: Ewelina Gondela / Absurdalna. (jako obserwująca)
  e-mail: inia.ewelina@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Pytanie:
  Jakie jest Twoje największe marzenie, pragnienie?

  Odpowiedź: Gdyby ktoś zadałby mi to pytanie kilka miesięcy temu, odpowiedziałabym bez wahania- podróż do spalonego słońcem Egiptu. Takie zwyczajne marzenie, które powodowało, że moja pasja- starożytność rozwijała się, wybiegała naprzód. Teraz? Sytuacja zmieniła się diametralnie. Zdałam sobie sprawę, że są ważniejsze sprawy, coś od czego zależy moja przyszłość. Egipt zatem pozostał gdzieś daleko z tyle, przykryty kurzem, bo kilka miesięcy temu zmieniła się moja definicja słowa „marzenie”. Wcześniej były to dla mnie fantazje, wyobrażenia występujące w czasie pełnej świadomości, które odciągały mnie od problemów, monotonni. Z kolei teraz są to dla mnie myśli, które pozwalają wierzyć w lepsze jutro, które każą mi iść naprzód, walczyć, stanąć twarzą w twarz z problemami, widzieć przyszłość w przeróżnych ciepłych odcieniach. Myśli, których nikt nie zabije, których nikt nie odbierze. Zatem jakie jest moje największe marzenie na chwilę obecną? Pokój w mojej ojczyźnie- Ukrainie. Pragnę całym sercem, by zaprzestano rozlewu krwi niewinnych ludzi- moich braci. Pragnę, by odwiedziny mojej rodziny były czymś przyjemnym, pełnym uśmiechu, pełnym nadziei, a nie strachem i wielkim ciosem dla mojego serca. Pragnę słyszeć z ust ludzi:” jesteśmy szczęśliwi w wolnym, niezależnym kraju”. Pragnę widzieć na twarzy małych dzieci radość z tego, że wybierają się z rana do szkoły, a nie słyszeć informacji o zamknięciu kilkudziesięciu szkół przez ciężką sytuację. Chcę zrozumieć postępowanie Rosji. Chcę, aby pozwoliła żyć ludziom, którzy nie są niczemu winni. Marze, aby to o czym tak marzył i o co walczył mój dziadek stało się rzeczywistością…

  Nick: Joanna Stoczko
  e- mail: joanna.stoczko@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Marzenia mam niezwykle proste i zwyczajne, bo wcale nie marzę o tym, by mieć super szybki samochód, co rok wakacje all inclusive do innego ciepłego kraju, co miesiąc nowe szpilki od Vuittona czy willę z basenem. Nie chcę na śniadania latać do Londynu, a na zakupy do Mediolanu. Naprawdę tego mi nie potrzeba! Tak jak nie potrzeba mi wystawnych bankietów oraz kolacji. Ja marzę o tym, by w przyszłości zostać szczęśliwą żoną i MAMĄ. I jeśli by mi się to spełniło (a jestem pełna wiary, że tak będzie), mogę na co dzień jeździć dziesięcioletnim autem po stłuczce, a na wakacje wybierać się nad polskie morze i stać w korkach po kilka godzin, co miesiąc kupować nowe trampki, ale dla moich łobuziaków, bo już dążyli zedrzeć te ostatnio kupione, na basen chodzić, a nie mieć go w domu... Mogę wstawać godzinę przed czasem i latać do sklepu po świeże bułki dla moich smyków, a na zakupy chodzić do zwykłych sieciówek. A zamiast bankietów wybrałabym raczej szkolne przedstawienia, w których moje łobuziaki pełne przejęcia i dumy recytują ćwiczone godzinami wierszyki i prezentują się w zrobionych przeze mnie kostiumach...

  Pozdrawiam serdecznie
  nieidentyczna
  zuniek@onet.pl
  Banerek u mnie w zakładce "Wasze konkursy".

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam 2 największe marzenia, pierwszym z nich jest znaleźć drugą połówkę, która zawsze i wszędzie będzie przy mnie. Drugim marzeniem jest zdobycie lustrzanki. Bardzo interesuję się fotografią, lecz mam tylko zwykły prosty aparat i telefon. Mam nadzieję, że mi się uda spełnić moje dwa marzenia :)
  Pozdrawiam
  Karolina Magdalena
  konkarolina@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. moje marzenie to podróże, gdziekolwiek, byle daleko, nie zależy mi na wygodach, drinkach serwowanych przy basenie, czy imprezowanie, chcę tylko postawić nogę w jak największej liczbie krajów !
  agasam9@op.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem archeologiem i moim największym marzeniem jest odkrycie sekretów Gobekli Tepe- najstarszej budowli megalitycznej na świecie, liczącej sobie ponad 10 tys. lat, znajdującej się w Turcji. Zbudowano ją w niewiadomym celu, z olbrzymich bloków kamiennych zdobionych wyobrażeniami drapieżnych zwierząt jak i z nieznanych przyczyn zasypano potem ziemią. Miałam okazję odwiedzić to fascynujące miejsce i od tej pory coś mnie do niego przyciąga.

  Patrycja
  patfil@amu.edu.pl

  OdpowiedzUsuń
 9. Mam wiele marzeń jednak tym największym jest własny dom. Mały a jednocześnie funkcjonalny, w którym każdy znajdzie miejsce dla siebie. Oczywiście z ogródkiem, by dziewczynki miały się gdzie bawić a ja nie musiałabym drżeć ,że wpadną pod samochód lub ktoś je zabierze spod bloku.Marzy mi się domek,który będzie naszym azylem i po przekroczeniu którego wszystkie problemy zostawać za drzwiami.

  Justyna
  justynawolny@interia.pl

  OdpowiedzUsuń
 10. o świetne powodzenia wszystkim :*
  obserwujemy?

  mylife-tasia.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 11. Moim niezmiennym i jedynym marzeniem jest zwiedzić Parki Narodowe w Stanach Zjednoczonych / kiedyś w Gazecie wyborczej była saga przewodników po różnych krajach i zdecydowałam się na ich zakup / właśnie tom o Parkach narodowych USA tak mnie urzekł, ze często wracam do tej książki żeby choć dzięki obrazkom przenieść się w tamte rejony. Uwielbiam naturę więc dla mnie była by to największa przygoda życia.
  Tak mnie zafascynował ten przewodnik że postanowiłam naszkicować kilka obrazków i oddać w prezencie znajomym.

  Pozdrawiam
  Ola
  ola.tymkowska@wp.pl

  oczywiście zapisuje się do konkursu

  OdpowiedzUsuń
 12. Moje największe pragnienie to marzenie dotyczące otworzenia własnego antykwariatu w połączeniu z kawiarnią. Miejsce, do którego będą wracać ludzie kochający czytać książki...

  subiektywnie.o.ksiazkach@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Chciałabym wraz z moją drugą połówką zbudować dom gdzieś na prowincji. Mieć własny ogród, psa i trzy koty; obserwować z okna zmiany w przyrodzie, pracować w domu. Żyć pełnią życia, niekoniecznie wystawnie, ale prawdziwie.

  Kaś
  malinowa.jagodzianka@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja już jestem w takim wieku, w którym moje pragnienia głównie dotyczą moich dorosłych dzieci.
  Marzę, by odnaleźli swoje powołania i miejsce w życiu, byli przydatni innym nie zatracili tego co najważniejsze, czyli swej wiary.

  gut.anna1@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 15. Jakie jest Twoje największe marzenie, pragnienie?
  Na podstawie artykułu V, paragraf 3 Kodeksu Najskrytszych Marzeń zostałam dożywotnio skazana za ciągłe bujanie w obłokach i marzenia o podróży dookoła świata. Wyrok jest prawomocny i nie podlega apelacji. I nawet nie zamierzam się odwoływać, bo będę wypełniała go z największą przyjemnością bo najważniejsze to mieć marzenia i nie wstydzić się mówić o nich głośno! :)
  barbara.nowak@onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 16. Moim marzeniem jest to, abym nigdy nie przestała marzyć, pragnąć, bo bez tego nie będzie dla mnie już żadnej nadziei.

  Zofiana
  zofianazofiana@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 17. Marzę o wyjeździe do Nowego Jorku-mieście imponującym i otwartym. To tu wielka moda miesza się z dowolnością w cieniu drapaczy chmur, a powiew wolności z siłą przebicia. Wyruszyłabym na zwiedzanie ulic słynną żółtą taksówką. Zobaczyłabym kalejdoskop kultur, grafitti i zjadłabym ciastko z miejskim patrolem. By odpocząć zatrzymałabym się w Central Parku, piłabym kawę i obserwowała przechodniów albo usiadłabym na krawężniku, posłuchała streetowych muzyków, wczuła się w rytm miasta, a potem po prostu przeszłabym się po Soho. Tam sklepowa rzeczywistość nie ogranicza wyobraźni. I to jest piękne w tym mieście. To, co uważam za fascynujące w Nowym Jorku to uczucie, ze to miasto należy do wszystkich. Tu panuje niezwykle wysoka tolerancja. Tu mówi się w każdym języku, tu wyznawana jest każda religia, tu mieszka każda rasa. Nowy Jork to miasto dynamiczne i zaskakujące i chciałabym choć na chwilę poczuć ten niesamowity klimat na własnej skórze. Wierzę głęboko, że to marzenie kiedyś się spełni....

  karolina27
  karolina2701@onet.eu

  OdpowiedzUsuń
 18. Moim marzeniem jest wycieczka do Dubaju. Sama nie wiem dlaczego to miasto tak na mnie działa i dlaczego to właśnie tam widzę cel wszystkich swoich dążeń. Chciałabym zobaczyć i poczuć na własnej skórze czym jest bajkowe życie w orientalnym i tajemniczym kraju!  xxsylviaxx@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 19. być RAZEM! jest kanciapką szczęścia duszy!

  mika19@poczta.onet.pl

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka