Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

Francesca Simon "Koszmarny Karolek. Napadzisty typek"

Z okazji dwudziestych urodzin Koszmarnego Karolka wydawnictwo Znak przygotowało niespodziankę dla wiernych fanów tego małego łobuziaka. Przygody Karolka można poznawać w nowej szacie graficznej w dwudziestu zestawach 2 w 1. Czeka Was jeszcze więcej zabawy, humoru i niepowtarzalnych chłopięcych psot.

W moich rękach "Koszmarny Karolek- Napadzisty typek". Książeczka składa się z kilku historyjek, które doskonale oddają koszmarny charakterek wdzięcznego młodzieńca, który chyba z przekory przeciwstawia się swojej rodzinie, sąsiadom, nauczycielom i kolegom. Nie lubi tego co jest właśnie popularne, łamie wszelkie zakazy, nie słucha rodziców, dokucza młodszemu bratu, ciągnie za włosy bezbronne dziewczynki i wymyśla niestworzone opowieści niemal na każdy temat.

W "Napadzistym typku" Karolek będzie: kręcił film grozy, wydawał szkolną gazetkę, przeprowadzi własna olimpiadę- Karolimpiadę, mścił się na nielubianych kolegach, zepsuje zabawę w szkołę, będzie bezwstydnie okłamywać rodziców, napadnie na bank.

Moim ulubionym opowiadaniem w tym zestawie jest Koszmarny Karolek i magiczne słoneczko. Tytułowe słoneczko jest kuponem, które otrzymuje się za wyjątkowo grzeczne zachowanie, i które w razie przewinienia może uratować przed karą. Jak wiadomo koszmarny charakterek Karolka nie upoważnia do wydania magicznego słoneczka, a chłopiec tak bardzo pragnie je mieć. Przychodzi mu do głowy pomysł, dzięki któremu może ziścić swoje pragnienie. Karolek zmienia swoje zachowanie, a kiedy zdobywa drogocenną nagrodę, pokazuje swoje całe koszmarne oblicze. Ale czy uda mu się mądrze gospodarować słoneczkami i jak cała historia się zakończy musicie przeczytać sami :)

Francesca Simon znalazła sposób na opornych czytelników. Bohater jej książek to doskonały kompan na dziecięce troski, nudę, złe samopoczucie czy chorobę. Przygody Karolka to  jednej strony kopalnia pomysłów, spora dawka dobrego humoru ale i lekcja z ponoszenia konsekwencji za niecne zachowanie. Karolek jest koszmarny, to prawda, ale czeka go zasłużona kara, która nie zawsze jest przyznawana karzącą ręką rodzica. Czasami przewrotny los z nawiązką i okrutnie mści się za uczynione winy. To na chwilę stopuje chłopca, który ma szansę przemyśleć swoje zachowanie i dokonać wyborów. Przygody Karolka doskonale mogą posłużyć do oceny złych i dobrych uczynków, sankcji oraz wyciągania wniosków na przyszłość w rozmowach z naszymi pociechami.

Książeczki o Karolku ilustruje doskonały rysownik Tony Ross. Jego prace są zabawne i doskonale podkreślają czytany tekst. Duża czcionka sprzyja samodzielnemu czytaniu, dzięki czemu książeczka ma szansę stać się najlepszym przyjacielem młodego czytelnika.

Moi synowie uwielbiają Koszmarnego Karolka i mają pokaźną kolekcję jego przygód. Ty też możesz sprawić radość swojemu dziecku, albo cofnąć się w czasie do beztroskiego dzieciństwa.

Francesca Simon "Koszmarny Karolek. Napadzisty typek", tł. Maria Makuch, Znak, Kraków 2014
Książeczkę przeczytałam dzięki uprzejmości Pani Karoliny reprezentującej wydawnictwo Znak Emotikon :)))) Dziękuję za okazane zaufanie :)
10 komentarzy :

 1. Nie znam Koszmarnego Karolka, ale chętnie go poznam, gdyż ostatnio jego ''kolega'' Mikołajek zachwycił mnie totalnie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Często widuję tę książkę w księgarniach, ale nie wiedziałam jeszcze czy warto sięgnąć. Teraz wiem nawet komu ją mogę sprezentować;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Książka w sam raz dla mojego syna:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciągle spotykam recenzje książek o Koszmarnym Karolku, sama mam ochotę przekonać się w końcu w czym tkwi sukces książek o tym chłopcu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. nie miałam do tej pory okazji, aby poznać młodzieńca, jednak skoro wywarł on na Tobie tak dobre wrażenie, trzeba będzie to w końcu zmienić.

  OdpowiedzUsuń
 6. Wiem komu mógłbym sprezentować tą książkę. Pomyślę nad tym...

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo lubię Koszmarnego Karolka, to łobuziak jakich mało, bardzo uroczy łobuziak :-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Koszmarnego Karolka kojarzę jedynie z bajek, które ogląda mój brat.

  OdpowiedzUsuń
 9. Przygody Koszmarnego Karolka to doskonała książka na jesienne wieczory! Synek zamiast siedzieć przed telewizorem sam woła mnie, żebyśmy sprawdzili co tym razem zrobi nasz ulubiony urwis :)

  OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka