Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

Majowe zapowiedzi :)

C.L. Taylor "Gdzie kończy się cisza?", Prószyński i s- ka

Dokąd ma uciec córka obciążona sekretem, który ją zabija? Co ma zrobić matka, której dziecko próbowało odebrać sobie życie?Susan Jackson ma kochającą rodzinę i piękny dom, a jej życie wydaje się szczęśliwe i poukładane, lecz gdy Charlotte, jej nastoletnia córka, wbiega pod autobus i zapada w śpiączkę, Susan musi przewartościować swoje spojrzenie na świat. Szukając przyczyn próby samobójczej córki, Susan odkrywa w jej pamiętniku wzmiankę o jakiejś przerażającej tajemnicy. Zaczyna prywatne śledztwo i trafia do mrocznego świata, o którego istnieniu nie miała nawet pojęcia... Na ile rodzic może poznać swoje dziecko i co może zrobić, by w pełni mu ufało? Jak bardzo nierozwiązane sprawy z przeszłości mogą wpłynąć na życie człowieka po latach?






Janet Evanovich "Najlepsza jedenastka", Fabryka Słów

Stephanie Plum po ostatnich przejściach ma dość pracy jako łowczymi nagród. Nie chce już tropić zbiegów, ani uczestniczyć w strzelaninach i nie chce by jej kolejne samochody regularnie wylatywały w powietrze. Pragnie przejść na emeryturę. Tyle, że nie dorobiła się jeszcze odpowiedniego kapitału. Do tego wszystkiego tajemniczy „duch” z przeszłości podrzuca anonimy pod drzwi.








Jennifer Steil "Rok w Jemenie", Lambook


Kiedy w 2006 roku Jennifer Steil – przebojowa nowojorska dziennikarka, przyjmuje nietypową propozycję pracy w Sanie, nie przypuszcza, że właśnie rozpoczęła się największa przygoda jej życia, która odmieni ją na zawsze. Szkolenie zespołu jemeńskich dziennikarzy, mające być zaledwie trzy tygodniowym epizodem w jej karierze, niespodziewanie przeradza się w roczny pobyt w jednym z najbardziej egzotycznych krajów świata i staje się największym wyzwaniem zawodowym, z jakim przyszło jej się zmierzyć. Rok w Jemenie to wciągająca, prawdziwa historia dziennikarki, która - wbrew patriarchalnym uwarunkowaniom kulturowym, typowym dla Jemenu – przez rok nadzorowała pracę zespołu dziennikarzy i pełniła obowiązki redaktora naczelnego lokalnej gazety „Yemen Observer”. Świetnie napisana, porywająca lektura o współczesnym Jemenie i kuchni dziennikarskiej, a także o kobiecej niezłomności charakteru i pasji.



Charlotte Link "Ciernista róża", Sonia Draga

Nowa powieść jednej z najpopualrniejszycn niemieckich powieściopisarek!Franca Palmer, była nauczycielka z Berlina, ogarnięta chęcią zmiany dotychczasowego życia, decyduje się wyjechać na angielską wyspę Guernsey, gdzie przed laty spędziła cudowne wakacje. Na miejscu okazuje się niestety, że pokój który zarezerwowała, został oddany komu innemu i kobieta nie ma się gdzie podziać. Przez przypadek trafia do uroczego domu z ogrodem pełnym róż, który należy do 71-letniej Beatrice Shaye. Franca ulega urokowi staruszki, jej pięknego ogrodu i eleganckiego, przytulnego domu. Między kobietami szybko nawiązuje się serdeczna przyjaźń mimo dzielącej je różnicy wieku. Ich rozmowy stają się coraz bardziej intymne i szczere. Beatrice powoli zaczyna opowiadać o przeszłości. Nie mówi jednak wszystkiego. Jednak w chwili, gdy policja zacznie znajdować zwłoki kolejnych zamordowanych osób, Beatrice będzie musiała komuś zaufać. Jej wybór pada na Francę...




Magdalena Witkiewicz "Szczęście pachnące wanilią", Filia

Słodko-gorzka opowieść o spełnionych marzeniachAda ma kłopoty. Złamane serce i pusty portfel. Na gdańskim osiedlu otwiera małą cukiernię, bo tylko to potrafi robić – piec ciasteczka. Cukiernia wabi i przyciąga, szczególnie inne zagubione dusze – Karolinę, singielkę nie z wyboru, Magdę, żonę faceta, który najbardziej kocha swój... samochód oraz Milenkę, która niebawem będzie mamą. I tak za sprawą „na chwilkę wstawionego kojca” mała cukierenka stanie się miejscem spotkań kilku kobiet, które są na życiowych rozdrożach i bardzo potrzebują rozmowy, najchętniej w towarzystwie pachnących i aromatycznych babeczek. W „Szczęściu pachnącym wanilią” spotkamy także bohaterów znanych z innych powieści autorki - Bachora martwiącego się tym, że jego Milenka cudzołoży! znaczy się śpi w cudzym łóżku i Parysa Antonia, który z niezmiennym wdziękiem arystokraty pęta się bohaterom pod nogami. Magdalena Witkiewicz zaprasza na jedno z gdańskich osiedli gdzie uroczo, mądrze i z humorem po raz kolejny opowiada o kobietach i ich życiowych rozstajach. O sile, która w nich tkwi i o wielkiej potrzebie happy endu, o szczęściu, pachnącym wanilią...


Małgorzata Szyszko- Kondej "Sześć córek", Świat Książki

Wzruszająca i zabawna powieść obyczajowa o szóstce kobiet, powiązanych rodzinną tajemnicą. Grażyna, lat 60 lat, zmaga się z duchami PRL-u. Milena, lat 19, nie umie żyć bez fejsa. Są jeszcze: Alicja, niepokorna poetka Solidarności, Elżbieta emigrantka, Martyna z korporacji, Agnieszka, walcząca z mężem tyranem. Sześć sióstr, które się nie znają. Każda żyje w innej Polsce. Co je łączy? Tęsknota za miłością, zagadka testamentu ojca, niezgoda na świat, w jakim żyją. Wspomnienia. Godzina milicyjna w stanie wojennym, lalka Barbie za szybą Pewexu, „Barka” śpiewana przez pokolenie JP2, kłótnie pod krzyżem smoleńskim. Kim byłyby dziś, gdyby nie wydarzenia z przeszłości, gdyby nie brak ojca? A może dopiero teraz nadchodzi ich czas?





Jennie Shortidge "Kiedy zapomnisz", Między słowami

Kilka dni przed swoim ślubem Lucy zniknęła z domu. Odnaleziono ją na plaży, stojącą w lodowatej wodzie, z całkowitą amnezją. Nie pamiętała, kim jest, nie potrafiła wrócić do domu. Nie rozpoznała twarzy narzeczonego. 

Krok po kroku musiała poskładać swoje życie na nowo, walcząc o każdy powracający okruch przeszłości. Ale czy to możliwe, by odbudować związek bez wspólnych wspomnień?

„Kiedy zapomnisz” to wzruszająca opowieść o pamięci, miłości i tożsamości, historia o poznawaniu siebie i zakochiwaniu się na nowo. To książka, której nie sposób zapomnieć!







Katarzyna Bonda "Pochłaniacz", Muza

Zima 1993. Tego samego dnia, w niejasnych okolicznościach, ginie nastoletnie rodzeństwo. Oba zgony policja kwalifikuje jako tragiczne, niezależne od siebie wypadki. Wielkanoc 2013. Po siedmiu latach pracy w Instytucie Psychologii Śledczej w Huddersfield na Wybrzeże powraca Sasza Załuska. Do profilerki zgłasza się Paweł „Buli” Bławicki, właściciel klubu muzycznego w Sopocie. Podejrzewa, że jego wspólnik - były piosenkarz i autor przeboju Dziewczyna z północy - chce go zabić. Załuska ma mu dostarczyć na to dowody. Profilerka niechętnie angażuje się w sprawę. Kiedy jednak dochodzi do strzelaniny, Załuska zmuszona jest podjąć wyzwanie. Szybko okazuje się, że zabójstwo w klubie łączy się ze zdarzeniami z 1993 roku, a zamordowany wiedział, kto jest winien śmierci rodzeństwa. Jednym z kluczy do rozwiązania zagadki może okazać się piosenka sprzed lat.





Anna Herbich "Dziewczyny z Powstania", Znak

W sukienkach na barykady. 

1 sierpnia 1944 roku w Warszawie było pół miliona kobiet. Wiele z nich poszło do Powstania jako sanitariuszki, łączniczki, część chwyciła za broń. Wszystkie walczyły o przetrwanie. Panienka z dobrego domu w myślach powtarzała: „Boże, spraw, abym wytrzymała tortury”. Matka, która urodziła tuż przed godziną „W”, kołysała dziecko w rytm wybuchających bomb. I ośmioletnia Helenka, prowadzona na pewną śmierć. „Mamo, ja nie chcę umierać” – szeptała. 

Przez 63 dni heroicznej bitwy walczyły, bały się, śmiały, kochały, opłakiwały bliskich. Mężczyźni stwierdzili: „Ojczyzna jest pierwsza. Musicie sobie jakoś radzić”. Kobiety zostały same, w obliczu dramatycznych dylematów. Włożyć coś do garnka czy kupić bandaże dla rannych? Jak zginę: z głodu czy z rąk Niemców? Ale pytanie, czy warto walczyć, w ogóle nie przychodziło im do głowy. Bo odpowiedź była tylko jedna. 

Usłyszmy głos dziewczyn z Powstania.



Katherine Webb "Echa pamięci", Insignis

Nowa, porywająca powieść świetnie przyjętej w Polsce Katherine Webb, autorki bestsellera Dziedzictwo Anglia, rok 1937. Czternastoletnia Mitzy Hatcher wychowuje się samotnie w Blacknowle, wsi na wybrzeżu Dorset. Dla nieokrzesanej, odrzuconej przez lokalną społeczność dziewczyny przyjazd słynnego artysty Charlesa Aubreya, jego egzotycznej kochanki i ich córek na letnie wakacje jest niczym powiew świeżego powietrza. Jako muza Charlesa, Mitzy wchodzi w głęboką, trwałą relację z rodziną Aubreyów na trzy kolejne lata. Mitzy stopniowo zaczyna widzieć przed sobą przyszłość, o jakiej nawet nie marzyła. Rodzi się w niej potężna miłość, która ewoluuje razem z nią – niewinne uczucie przeradza się w obsesję, dziecinne zauroczenie ustępuje znacznie bardziej skomplikowanym emocjom. Upłynie blisko siedemdziesiąt pięć lat, zanim konsekwencje tej wielkiej namiętności ujawnią się w pełni dzięki młodemu właścicielowi galerii sztuki, zapatrzonemu w pośpiesznie naszkicowany portret i zdumionemu jego intensywnością. Próby rozwikłania tajemnicy obrazu zawiodą go do Blacknowle, gdzie odkryje prawdę o tamtych gorączkowych, letnich miesiącach sprzed kilkudziesięciu lat.


Jennifer Worth "Zawołajcie położną", Wydawnictwo Literackie


„Wody odeszły!” – to okrzyk, który panna Jennifer niemal codziennie słyszy w słuchawce telefonu. Bez względu na porę dnia czy pogodę natychmiast wkłada swój uniform, bierze pod pachę skórzaną torbę, wsiada na rower i gna przez ulice Londynu, by dotrzeć do rodzącej. Tam potrzebne są jej umiejętności i spokój, wiedza i opanowanie. Jennifer to Jennifer Worth, brytyjska pisarska i pianistka, która przez ponad dwadzieścia lat pracowała jako położna. W młodości trafiła na praktykę do Nonnatus House, ośrodka sióstr anglikańskich, specjalizującego się w opiece pielęgniarskiej. Były to czasy powojenne, a zarazem czasy sprzed pigułki antykoncepcyjnej – pracy było więc co niemiara. Lekko ateizująca panna z dobrego domu ucząc się zawodu stopniowo zaczyna nabierać szacunku do sposobu życia, na jaki zdecydowały się siostry zakonne, i do każdej swojej podopiecznej. Worth z precyzją i z dozą brytyjskiego poczucia humoru uchwyciła realia robotniczej dzielnicy East End w Londynie. Po latach odżywa w niej ogromna radość z przyjścia na świat każdego dziecka, ale też strach towarzyszący porodom w czasach, gdy higiena i fachowa opieka medyczna nie były wcale oczywistością. Worth własne wspomnienia spisała w trzech tomach. Zawołajcie położną (oryg. Call the Midwife) to pierwszy z nich. Na podstawie książki powstał serial BBC, który w Wielkiej Brytanii pobił wszelkie rekordy oglądalności. Na 2014 rok planowany jest kolejny sezon przygód rezolutnej dziewczyny, która niosąc pomoc młodym mamom odkrywa mizerię, ale też wielką siłę portowych londyńskich dzielnic w latach pięćdziesiątych.


Mangmei Yip "Uwodzicielki", Świat Książki

Nowa powieść autorki bestsellerowej „Pieśni Jedwabnego Szlaku” i „Pawilonu Kwiatu Brzoskwini” o kobietach w dawnych Chinach, rasowych femmes fatales, które potrafiły rzucić mężczyznę na kolana lub doprowadzić go do zguby. Camilla, młoda sierota z Szanghaju, zostaje adoptowana i trafia do bogatego domu. Jednak gdy z dziewczynki zamienia się w kobietę, pojmuje, że jej adoptowanie to nie uśmiech losu, ale część intrygi uknutej przez szefa gangu, Starszego Brata Wanga. Camilla szkoli się w śpiewie, tańcu, rzucaniu nożami i akrobatyce – wszystko po to, by przyciągnąć uwagę wroga Wanga, bezwzględnego Mistrza Lunga. Zostawszy jego kochanką, Camilla poznaje dwie intrygujące kobiety: Cień i Tęczę Chang. Obie stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa i pozycji Camilli. Jednak jeszcze większe niebezpieczeństwo grozi jej ze strony najstarszego syna Mistrza Lunga, Jinyinga, który gardzi ojcem, lecz kocha Camillę. Szansą ucieczki może być tylko eliminacja Lunga, ale za jaką cenę?








18 komentarzy :

  1. Maj przedstawia się naprawdę imponująco pod względem nowości... chciałabym przeczytać niemalże wszystkie Twoje propozycje, tylko skąd brać na to czas... :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Tyle ciekawych premier nasz czeka, że nie wiadomo na co się zdecydować :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Koniecznie "Zawołajcie położną", "Echa pamięci" i "Dziewczyny z Powstania, chętnie też "Ciernistą różę" :)

    OdpowiedzUsuń
  4. Dużo nowości :) Chętnie przeczytałabym "Dziewczyny z powstania" oraz "Kiedy zapomnisz".

    OdpowiedzUsuń
  5. Jestem ciekawa książki Ch.Link, a "Sześć córek" ma piękną okładkę :)

    OdpowiedzUsuń
  6. Dla siebie widzę jedynie "Dziewczyny z powstania". Ale może skuszę się na coś później :)

    OdpowiedzUsuń
  7. Interesuje mnie pięć, z czego najbardziej "Dziewczyny z powstania":)

    OdpowiedzUsuń
  8. "Dziewczyny z powstania" i "Szczęście pachnące wanilią" to moje must have na maj, tylko pytanie - kiedy ja zdobędę te książki :D Niewątpliwie je przeczytam

    OdpowiedzUsuń
  9. Na książkę Katarzyny Bondy na pewno się skusze :)

    OdpowiedzUsuń
  10. Mnie chyba nic nie interesuje z tych propozycji.

    OdpowiedzUsuń
  11. Jedenasta Śliweczka będzie moja :) Mam nadzieję, że na targach w Warszawie upoluję kilka z tych nowości.

    OdpowiedzUsuń
  12. Kurde, zawsze chciałam zacząć serię o Śliweczce, ale... to już jedenasta część! Jak tu nadrobić 11 części?! :c

    OdpowiedzUsuń
  13. Wybrałaś same ciekawe tytuły, ale ja chyba w tym miesiącu nie kupię nic z nowości. Muszę wreszcie zacząć realizować swoją listę. Od ponad roku już czeka i stale się powiększa...

    OdpowiedzUsuń
  14. Ciekawi mnie "Pochłaniacz" i "Rok w Jemenie".

    OdpowiedzUsuń
  15. Ciekawe tytuły. W sumie większość mnie interesuje, ale najbardziej "Rok w Jemenie" i "Dziewczyny z powstania"

    OdpowiedzUsuń
  16. Chętnie zapoznałabym się z "Pochłaniaczem" oraz "Najlepszą jedenastką" :)

    OdpowiedzUsuń
  17. Będę miała okazję przeczytać książkę "Pochłaniacz" i "Sześć córek" (dzisiaj dowiedziałam się, że ją wygrałam :)), ale zainteresowała mnie większe ilość :)

    OdpowiedzUsuń
  18. czemu na liście nie ma „Troje” Sary Lotz, za tydzien ma premiere, więc warto by było o niej wspomniec, udało mi sie dostać fragment i jest zachwycona, dawno nie czytałam tak dobrej ksiazki, jest to mega mocny thriller. Naprawde polecam. A z ksiązek z listy chciałabym przeczytać na pewno „Dziewczyny z Powstania „ :)

    OdpowiedzUsuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka