Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

Plan, Patrycja Gryciuk


Czy Kopciuszek potrafi być księżniczką? Czy korona pozwoli jej sprostać wysokim wymaganiom wyższych sfer? Czy miłość wynagrodzi niebezpieczeństwa na jakie zostanie wystawiona?

Diabelski plan czy boskie przeznaczenie?

Poukładany świat Anny, bohaterki powieści "Plan", staje na głowie. W jednej chwili z nijakiego podlotka, staje się kobietą z angielskiej socjety. Musi przywyknąć do niespodziewanego bogactwa, rozstać się ze zwykłą codziennością, pożegnać dotychczasowych przyjaciół oraz nauczyć się być żoną i  kochanką wpływowego biznesmena. Czy uda jej się zapomnieć o tym co było? A podjęcie decyzji nie będzie łatwe. Musi wybrać pomiędzy młodością a dojrzałością, chłopięcym urokiem a męskim seksapilem, zauroczeniem a pożądaniem, fascynacją a miłością.

Anna wyjeżdża do Wielkiej Brytanii studiować architekturę na Oksfordzie. Jest bardzo utalentowana co doceniają wykładowcy. Ale nie samą wiedzą żyje człowiek. W akademiku zawiązuje przyjaźnie i poznaje Lorcana miejscowego podrywacza. Bardzo szybko znajdują wspólny język i rodzi się pomiędzy nimi gorące uczucie. Kiedy robi się słodko do przesady, na scenę wkracza charyzmatyczny, seksowny, tajemniczy Siergiej. Choć różnica wieku jest duża bo dwadzieścia jeden lat, to dla nich jest nieistotna. Anna traci dla niego głowę. Poświęca mu cały wolny czas, jest na każde zawołanie. Krótko po osiągnięciu pełnoletności wychodzi za mąż i całkowicie zmienia środowisko. Nie spodziewa się, że wkracza w gniazdo żmij, które powoli podtruwają jadem, mącą spokój, nie pozwalają cieszyć się szczęściem. To co wcześniej było ekscytujące teraz staje się prozą życia. Anna Szuka rozrywek i kontaktuje się Lorcanem. Podejmuje ryzyko...
Jak na tak młodą osóbkę Anna zbiera wiele doświadczeń i tych miłych, sympatycznych, ale i tych mniej przyjemnych: słodycz miłości, pożądania i niebezpieczeństwo, brutalność świata wielkich finansów, wpływów, korupcji. Jej zachowanie wydaje się być niedojrzałe. A ja się pytam, a jakie ma być? Przecież to osiemnastolatka na początku drogi, która zachłysnęła się przyjemnościami jakie niesie życie. Namiętność, sukcesy zgubiły już niejednego, wytrawnego zawodnika. Nie dziwi mnie zupełnie jej szaleńczy lot w kierunku światła. I tak jak nieświadoma zagrożenia ćma, Anna wpada w pułapki zastawiane przez przeciwników swojego męża, staje się ofiarą żądzy władzy, bogactwa i zemsty. Zemsta bywa słodka, ale cena za chwilę spełnienia jest ogromna. 
Ludzie muszą w końcu zrozumieć, że nie uda nam się wygrać z naturą, jeżeli nie zmienimy na co dzień naszych nawyków. 

Oprócz ekscytującej gry uczuciowej pomiędzy Lorcanem, Anną a Siergiejem, "Plan" dotyka tematu bardzo współczesnego, dość kontrowersyjnego i bliskiego wielu ludziom, organizacjom, narodom. Chodzi o ekologię, biopaliwa, patenty, badania, dobre wykorzystanie surowców naturalnych, manipulację genetyczną, ekoterror. Patrycja Gryciuk bardzo starannie zaplanowała intrygę, nadała jej cechy dynamiczne, które porywają, intrygują, zaskakują i zmuszają do uwagi. Nie spodziewałam się, że ekologia to taka wymagająca dziedzina i tak samo podatna na korupcję, szachowanie wpływami i zainteresowanie mafii. Jak młoda dziewczyna odnajdzie się w tym okrutnym świecie rekinów finansowych i bezlitosnych  bandziorów? Jesteście ciekawi? 

"Plan" Patrycji Gryciuk to debiut literacki. Drobne wady, takie jak: zbyt rozbudowane, za bardzo szczegółowe opisy można zrzucić na karb niedoświadczenia i na szczęście nie rzutują one na odbiór i płynność lektury. Autorka z wyczuciem, intuicją połączyła dwa światy: uczuć i finansów, dając tym samym czytelnikowi maksimum zadowolenia. Bardzo szybko weszłam w wykreowaną historię i trudno mi było z niej wyjść nawet po odwróceniu ostatniej strony. Nie wszystkie zachowania, wydarzenia, sceny przypadły mi do gustu, ale za to dały mi do myślenia i do postawienia się w sytuacji poszczególnych bohaterów. Każda z postaci to spójny zestaw cech wyglądu, charakteru, światopoglądu. Bardzo dobrze się uzupełniają, a w chwilach konfrontacji rodzą wielkie emocje.

"Plan" to książka godna polecenia :)

Jestem bardzo zadowolona, że "Plan" trafił w moje ręce. Stało się to dzięki akcji "Podaj dalej, czyli książka w podróży", którą rozpoczęła Sylwia, z bloga Moje spojrzenie na kulturę. Książkę otrzymałam z rąk Agaty :) Dziękuję dziewczynom i zapraszam na podobne inicjatywy :)
"Plan" Patrycja Gryciuk, Poligraf 2013
Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka