Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

Kwadrans uważności- część 4Drugi etap ćwiczeń to Uważność. Polega na piętnastominutowych obserwacjach wskazanych przedmiotów, np.: zegar, świeca, zdjęcie. Nawet nie przypuszczacie ile szczegółów można dostrzec w tym czasie. Niby nic skomplikowanego, a jednak pozwala dojrzeć to, co do tej pory nie było dostrzegalne. Niewidoczne na pierwszy rzut oka drobiazgi nabierają znaczenia. Czas upływa zaskakująco szybko, wskazówki w równych odstępach nieuchronnie posuwa nas do przodu. Rozgrzany wosk tworzy nietypowe nacieki, kształty. Oglądanie fotografii to czysta przyjemność. Wnikliwość, z którą można przypatrzeć się w tym zadaniu, pozwala odnaleźć coś nieoczekiwanego, zapomnianego, ale przede wszystkim przywołać wspomnienia, przywrócić zatrzymane kadry...

Bądź uważny, spróbuj dostrzec to, na co nie zwracasz uwagi w codziennej bieganinie :)
"Kwadrans uważności. Ćwiczenia duchowe" Wojciech Werhun SJ, WAM, Kraków 2015


Ćwiczę dzięki uprzejmości wydawnictwa :)

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka