Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

Kwadrans uważności- część 5


Dwa kolejne etapy: Obecność i Wdzięczność są troszkę trudniejsze. Mają na celu przybliżyć nas do Boga, otworzyć się na Niego, poczuć Jego obecność oraz podziękować za dzieło stworzenia, za piękno przyrody, za ludzi, którzy nas otaczają, za dary, które otrzymałeś, za to, że jesteś kochany, że masz wokół siebie bliskich, którzy wypełniają Twoje życie. 

Na co dzień  albo nie mamy czasu albo wstydzimy się obcować z Bogiem, poświęcić dla Niego chwilę i to nie na modlitwy, prośby, mszę ale pobyć z Nim sam na sam, spróbować wyobrazić sobie, że jest obok, że patrzy nam w oczy, że słucha uważnie jak najlepszy przyjaciel. 

To co osiągamy w życiu jest tworem naszych rąk, ale to dzięki Bogu możemy cieszyć się darami, które nas otaczają. Poświęćmy kwadrans na podziękowanie Mu za piękno natury, za dobro w człowieku, za swoje powodzenie oraz pomoc jaką dostaliśmy od rodziców, znajomych, a czasem obcych ludzi. Jeżeli możesz podziękuj im osobiście, albo telefonicznie..."Kwadrans uważności. Ćwiczenia duchowe" Wojciech Werhun SJ, WAM, Kraków 2015


Ćwiczę dzięki uprzejmości wydawnictwa :)Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka