Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

Podsumowanie miesięczne: Lipiec

Lipiec...Jesteśmy na półmetku wakacji...Nie wiem jak to się dzieje, że dni, tygodnie, miesiące upływają w tak zastraszającym tempie. Nie wiem czy to z wiekiem czas przyspiesza coraz bardziej czy to wpływ książek, a może to jakaś kosmiczna manipulacja :P Faktem jest, że lipiec się skończył więc czas na podsumowanie :)
Jeszcze przez kilka dni będzie trwała przebudowa bloga i zmiana szablonu. Proszę o cierpliwość i z góry przepraszam za utrudnienia z korzystania z mojej stronki :)


Stosunek książek przeczytanych do zrecenzowanych to: 17: 21 :P


Najbardziej zachwyciła mnie książka:  "Chuliganka" Izabela Jung (recenzja), "Siedem minut po północy"  Patrick Ness (recenzja), "W szpilkach od Manolo" Agnieszka Lingas- Łoniewska (recenzja)
Najbardziej poruszyła mnie książka:  "Matnia" Anna Piecyk (recenzja), "Moja siostra mieszka na kominku" Annabel Pitcher (recenzja), "Siedem minut po północy" Patrick Ness
Najbardziej rozbawiła mnie książka: "Zwycięzca bierze wszystko" Aneta Jadowska (recenzja), "W szpilkach od Manolo" Agnieszka Lingas- Łoniewska

Najmniej podobała mi się książka: "Zdemaskowana. Dziewczyna, której jedno w głowie" Abby Lee (recenzja)
Najpopularniejsza recenzja książki (wg. statystyki bloggera): "Gdzie jesteś Leno?" Joanna Opiat- Bojarska (recenzja)


Mój blog wzbogacił się o nowych czytelników i jest ich teraz: 345 Bardzo dziękuję, że ze mną jesteście :)
Licznik odwiedzin wskazuje: 90 413  Bardzo, bardzo dziękuję :)


Lipiec obfitował także w wywiady czyli w moim cyklu Kilka pytań do... poczytaliście o:

Joannie Opiat- Bojarskiej 
 Krystynie Mirek


i Anecie Jadowskiej

Na koniec podsumowania zapoznajcie się z książkami, które bardzo chciałabym przeczytać :)))) Zapowiedzi :)))


Prószyński i s-ka, premiera 13 sierpień

Historia pięciu pokoleń japońskich kobiet rozpaczliwie zmagających się z przeznaczeniem.

Pewnej wietrznej zimowej nocy Miho przyprowadza sześcioletnią córkę do domu swojej matki, Asako, i obiecuje wrócić po nią wraz z nastaniem wiosny. Gdy płatki kwiatów wiśni zaczynają opadać, Asako wie, że wnuczka zostanie z nią dłużej, niż się spodziewała, być może już na zawsze. Wiele lat wcześniej Miho opuściła rodzinny dom zraniona i pełna żalu do matki. Przyczyny, dla których tak się stało, wyjaśnia opis burzliwej historii pięciu pokoleń kobiet z rodu Tanaka, pełnej cierpienia, ale też nadziei na lepszy los.
Otwarte, premiera 14 sierpień

Czy ludzkość jest w stanie stawić czoła inwazji obcej cywilizacji tysiąckrotnie bardziej zaawansowanej niż nasza?

Nie.

Wystarczyły cztery fale kosmicznej inwazji, by z siedmiu miliardów ludzi ocalała zaledwie garstka. Rozrzuceni w różnych miejscach okupowanej planety walczą o przetrwanie. Od wymarłych miasteczek, przez płonące metropolie, po obozy uchodźców i tajne bazy wojskowe - każdy z bohaterów powieści Yanceya próbuje przetrwać i zrozumieć, co się stało i kim są kosmici, który postanowili wymordować całą ludzkość.

Pierwszy tom doskonałej sagi Ricka Yanceya przywodzi na myśl dokonania klasyków literatury i kina science fiction, ale prezentuje całkowicie świeży i nowy obraz kosmicznego konfliktu.  Wydawnictwo Literackie, premiera 15 sierpień

Od czasów Ani z Zielonego Wzgórza nie było tak wzruszającej książki!

Edward, właściciel pięknego starego domu na Jabłoniowym Wzgórzu, nie przeczuwa rewolucji, jaka nagle nastąpi w jego życiu. Rewolucja ma na imię Ania, ma dziesięć lat i właśnie straciła wszystko… Tajemnica z przeszłości zmusi mężczyznę do postawienia pytań o to, co naprawdę jest ważne i czy w jego życiu jest miejsce na rodzinę. Książka zaskoczy bogactwem emocji i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Ogromna ilość wzruszeń gwarantowana!

Trzymająca w napięciu historia o poszukiwaniu własnego miejsca na ziemi, potrzebie bycia kochanym, tęsknocie za prawdziwą rodziną i o tym, że cuda się zdarzają.
  
Świat Książki, premiera 28 sierpień

Czy jest ktoś, kto miałby więcej do powiedzenia o woli życia, niż Angele Lieby?

W przeddzień święta narodowego Francji Angele Lieby jedzie do jednego ze strasburskich szpitali ze straszną migreną. Jej stan się pogarsza i trzeba ją wprowadzić w śpiączkę farmakologiczną. Kilka dni później lekarze nie są w stanie jej wybudzić; mimo rozmaitych prób stymulacji Angele nie daje znaku życia. Jej mąż słyszy w końcu: „Trzeba odłączyć ją od urządzeń podtrzymujących życie”. Jednak po jakimś czasie córka nieszczęsnej pacjentki dostrzega łzę w kąciku jej oka. Angele nie tylko żyje, ale pozostała świadoma tego, co się wokół niej dzieje! W tej książce opisała to niezwykłe doświadczenie – przeżycia kobiety uwięzionej we własnym ciele, która wszystko słyszy, odczuwa straszny ból fizyczny, przeżywa tortury psychiczne, ale niezdolna jest do jakiejkolwiek reakcji.

Wielką zaletą książki jest styl: precyzyjny, reporterski, powściągliwy. Z pewnością przyczynił się do tego jej współautor, Hervé de Chalendar, dziennikarz, który jako pierwszy przedstawił w mediach poruszającą historię Angele Lieby, która ostatecznie wybudziła się ze śpiączki i dziś jej niesamowite doświadczenia są ważnym argumentem w dyskusji o opiece paliatywnej oraz o eutanazji. Znak, premiera 29 sierpień

Mariane właśnie poznała smak pierwszego pocałunku. Alice nauczyła się skakać ze spadochronem i zabijać Niemców. Anne-Marie była piękna i przyciągała spojrzenia mężczyzn.
Mariane, Alice i Anne-Marie to jedna osoba. Kobieta, która nie cofnie się przed niczym – ani na wojnie, ani w miłości. Bezkompromisowa kobieta szpieg z elitarnej brytyjskiej jednostki SOE staje się bezbronną dziewczyną, kiedy po raz pierwszy przychodzi do
niej miłość. Kobieta, która spadła z nieba to trzymająca w napięciu opowieść o poświęceniu, odwadze i miłości, która rozkwita pomimo okrucieństwa wojny.
Historia inspirowana losami tajnych brytyjskich agentek.  Replika, premiera wrzesień

Nad Europą wiszą ciemne chmury – zwiastun II wojny światowej.
Choć podczas konfliktu Szwecja zachowuje neutralność, ci chłopcy nie mogą spać spokojnie...

Karin i Eryk Larssonowie, bezdzietne małżeństwo, wychowuje pod swoim dachem młodego Simona. Chłopiec nawet nie domyśla się, że „matka” i „ojciec” nie są jego prawdziwymi rodzicami, choć czuje, jak wiele go od nich różni, nie tylko fizycznie. Karin i Eryk za wszelką cenę starają się ukryć przed chłopcem jego prawdziwe, żydowskie pochodzenie – zwłaszcza gdy do kraju docierają echa fali antysemityzmu...

Tuż po wybuchu wojny w szkole mały Simon zaprzyjaźnia się z Izaakiem i jego rodziną. To Ruben – ojciec Izaaka – staje się dla niego wzorem i autorytetem. W miarę rozwoju wypadków więzi między chłopcami i ich rodzinami coraz bardziej się zacieśniają. Nadchodzi też chwila, w której Simon wreszcie będzie musiał poznać prawdę o samym sobie...
  Prószyński i s- ka, premiera 3 wrzesień

 Zabrano ci wszystko. Oprócz strachu. Komu możesz zaufać, jeśli nikt ci nie wierzy? I kim rzeczywiście jesteś?

Wyobraź sobie, że świat, który znałaś, przestał istnieć. Wyobraź sobie, że twój mąż twierdzi, że nigdy w życiu cię nie widział, chociaż spędziłaś z nim wiele lat. Wyobraź sobie, że wszyscy uważają, że nigdy nie miałaś dziecka, chociaż tak bardzo kochasz swojego syna.

Właśnie w takiej sytuacji znalazła się Sybylle Aurich. Czy to spisek? Co ma na celu? A może istnieje jeszcze inne rozwiązanie?
 Prószyński i s- ka, premiera 5 wrzesień

 W roku 1829 w północnej Islandii Agnes Magnúsdóttir zostaje skazana za współudział w brutalnym morderstwie popełnionym na dwóch mężczyznach. Agnes ma czekać na egzekucję w gospodarstwie przedstawiciela miejscowej władzy, urzędnika okręgowego Jóna Jónssona, jego żony i dwóch córek. Przerażona obecnością morderczyni pod swoim dachem rodzina unika z nią wszelkich rozmów.

Tylko Tóti, młody wikariusz wyznaczony na opiekuna duchowego Agnes, próbuje ją zrozumieć, starając się uchronić jej duszę przed potępieniem.

Kiedy mija lato i nadchodzi surowa zima, a trudy wiejskiego życia zmuszają domowników do pracy ramię w ramię, mieszkańcy zagrody zaczynają lepiej poznawać Agnes. A gdy zbliża się dzień egzekucji, wszystkich dręczy pytanie: zabiła czy nie?

Oparta na faktach powieść „Skazana” to głęboko wzruszająca opowieść o wolności osobistej: o tym, jak nas widzą, w przeciwieństwie do tego, za kogo sami się uważamy, i o tym, jak można zaryzykować wszystko dla miłości.

W przejmującej, krystalicznie czystej prozie Hannah Kent przedstawia surowe piękno islandzkich krajobrazów, gdzie każdy dzień jest walką o przetrwanie, i pyta, jaką nadzieję może mieć samotna kobieta, gdy jej życie zależy od tego, co mówią o niej inni. Prószyński i s- ka, premiera 10 wrzesień

 Czy można wybaczyć niewybaczalne? Najbardziej poruszająca powieść Jodi Picoult!

Ludzie doznają różnych strat, wielkich i małych. Można stracić kolejkę, cnotę, pracę. Głowę, serce albo rozum. Można stracić dom na rzecz banku, patrzeć, jak dziecko wyjeżdża na stałe na drugi kontynent, a mąż popada w demencję. Strata to nie tylko śmierć, a żal ma wiele postaci.

Osamotniona Sage Singer, zrozpaczona po śmierci matki, zaprzyjaźnia się ze starszym panem, ulubieńcem lokalnej społeczności, emerytowanym nauczycielem. Pewnego dnia Josef prosi ją o nietypową przysługę: chciałby, aby pomogła mu umrzeć. Wyznaje, że nie jest tym, za kogo przez wiele lat się podawał. Mężczyzna skrywa straszną tajemnicę z przeszłości, sięgającą czasów II wojny światowej i masowych mordów na ludności żydowskiej. Czy Sage zgodzi się mu pomóc? Czym będzie wówczas jej czyn: aktem miłosierdzia wobec drugiego człowieka czy wymierzeniem sprawiedliwości bezwzględnemu naziście? Czy ma do tego prawo? Czerwone i czarne, premiera 11 wrzesień

Przejmujące losy. Wzruszające historie. Niewiarygodne przypadki. Miłość, która chce zwyciężyć śmierć. Czasem się to udaje, często nie. Autor dotarł do niezwykłych relacji powstańców.

I tak, wśród wielu książek o Powstaniu Warszawskim, powstała wyjątkowa. 63 dni walki i 63 nocy, kiedy czułość do drugiej osoby pozwalała zapomnieć na chwilę o koszmarze wojny. Filia, premiera 23 wrzesień

Dolny Śląsk, poniemiecka przeszłość, spalona słońcem ziemia, intensywna, mieniąca się kolorami jesień i małe miasteczko
u stóp gór. Tam przyjeżdża on, mężczyzna, który wciąż ucieka. Kiedyś wydarzyło się coś, przez co już nigdy nie będzie mógł normalnie żyć, nie zazna spokoju. Ale spotyka ją, śliczną nauczycielkę, której brakuje wiary w siebie i którą dusi małomiasteczkowy konwenans. Ich spotkanie jest jak cud,
jesień wybucha, słońce pali, rodzi się miłość.
Ale los zadrwi znowu, z obojga.
 

 Znaleźliście coś dla siebie?

 

19 komentarzy :

 1. Świetny stosik.
  Czekam z niecierpliwością na premierę "Łatwopalnych" pani Agnieszki :) Pragnę także wreszcie dorwać gdzieś "W szpilkach od Manolo".
  Pozdrawiam i czekam na kolejne recenzje xD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "W szpilkach od Manolo" jest świetna. Koniecznie musisz ją zdobyć :)
   A recenzje cały czas się piszą :P

   Usuń
 2. Z chęcią przeczytałabym w końcu "Siedem minut po północy". ;] Ale jak na razie gratuluję osiągnięć i życzę udanego sierpnia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Wynik czytelniczy jak zwykle imponujący.
  Do do zapowiedzi to widzę tutaj wiele ciekawych książek dla siebie.

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj, jakie tutaj zmiany:P Gratuluję przeprowadzonych wywiadów oraz liczby przeczytanych książek:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ooo, widzę, że przeczytałaś "Tajemnice grobowca" - jakiś rok temu kupiłam tę książkę za 5zł na jakiejś wyprzedaży i od tamtego czasu leży na półce. Chyba nastał czas, by w końcu ją przeczytać. Bardzo ładnie wyszedł Ci lipiec pod względem czytelniczym - dużo się tych książek nazbierało, wynik jest fantastyczny. Pozdrawiam i życzę równie udanego sierpnia :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi poleciła ją kuzynka. Ciekawa, lekka, idealna na wakacje :)

   Usuń
 6. Ciekawe książki czytałaś. Interesuje mnie "Piąta fala" i książki od wydawnictwa Prószyński.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo korzystne zmiany tu widzę ;-)
  Wyników lipcowych gratuluję :-)
  A z zapowiedzi prawie wszystkie książki dopisałam do listy "Chcę przeczytać" :-)) Ciekawe zapowiedzi wynalazłaś. Nie wiedziałam o nowej książce Picoult. Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję i polecam się na przyszłość :)

   Usuń
 8. Piękny wynik. Nie wiem czy kiedykolwiek przeczytam którąś z książek, ale z tych które przeczytałaś i zaprezentowałaś jak na razie chyba najbardziej Skazaną chciałabym przeczytać.)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję :) "Skazana" zapowiada się bardzo obiecująco :)

   Usuń

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka