Uwaga!


Wszystkie teksty zawarte na blogu Aleksandrowe myśli, chronione są prawem autorskim [na mocy: Dz.U.1994 nr24 poz.83, Ustawa z dnia 4 lutego 1994r o prawie autorskim i prawach pokrewnych]. Kopiowanie treści, choćby fragmentów oraz wykorzystywanie ich w innych serwisach internetowych, na blogach itp itd wymaga pisemnej zgody autorki bloga.

Translate

Łączna liczba wyświetleń

Poradnik dla smoków. Żywienie i wychowanie ludzi, Laurence Yep i Joanne Ryder


Smoki to bardzo wdzięczny temat na powieść dla dzieci. Są na tyle ciekawe, intrygujące, fantastyczne, że pomysłowe, porywające i urzekające historie układają się same. 


Okładka książki Poradnik dla smoków. Żywienie i wychowywanie ludziLaurence Yep i Joanne Ryder zaprosiły do świata pełnego magii, dobrych rad, manier i zasad, z którymi łatwiej wieść szczęśliwe życie. 

Panna Drake, wiekowa i dość zrzędliwa smoczyca straciła swoją ukochaną towarzyszkę. Z dnia na dzień, coraz bardziej smutna, snuje ponure myśli. Wszystko zmienia się wraz z przyjazdem Winnie. Dziewczynka ma stać się nowym pupilem smoka, ale jest święcie przekonana, że to ona jest właścicielką panny Drake. Jest to powodem wielu nieporozumień, które doprowadzają do wielu zaskakujących sytuacji. Panna Drake postanawia wychować Winnie na swoja nową pupilkę.

Smoczyca to zwierzę o wyrobionym guście i manierach. Nie toleruje improwizacji, wariactwa, pośpiechu, arogancji. Winnie jest zupełnym jej przeciwieństwem. Jest pełna życia, ciekawa świata, głodna wiedzy, a przede wszystkim towarzystwa. Nachodzi pannę Drake w jej grocie, wciąga do rozmów, zachęca do przygód. Mimo początkowej niechęci, smoczyca daje się wciągnąć w szalone pomysły swojej pupilki i już nie wiadomo, kto kogo wychowuje, kto komu pomaga, gdzie kończy się zwykła znajomość, a zaczyna przyjaźń. 

„Poradnik dla smoków. Żywienie i wychowanie ludzi” to powieść dla najmłodszych o zaskakującym i bardzo przewrotnym tytule. Każdy z rozdziałów rozpoczyna się mądrością dotyczącą wychowania pupila. Można wziąć je dosłownie i wykorzystać jako poradę o traktowaniu naszego domowego zwierzaka. Ale jest też dobrym podsumowaniem o nas ludziach, naszych przyjemnościach czy potrzebach. W przystępny sposób oswaja dzieci z życiem, ze stratą, ale także odbudowywania poczucia bezpieczeństwa i gotowości na nowe znajomości, dobre zmiany.

Język powieści jest dostosowany do wieku grupy czytelników, do której jest skierowana. Prosty, ale jednocześnie w dobrym smaku, bez kolokwializmów i zbyt dużych uproszczeń. Jest również bardzo plastyczny, obrazowy, wspomagający wyobraźnię i wizualizację czytanych słów. Postacie występujące w książce bardzo wyraziste i łatwo zapadające w pamięć. Zachowania bohaterów bardzo fajnie podsumowane, skłaniające do refleksji i dyskusji.

„Poradnik dla smoków. Żywienie i wychowanie ludzi” to historia o narodzinach nietypowej przyjaźni, ale i umiejętności jej pielęgnowania. Nie tak łatwo jest nawiązywać fajne i wartościowe relacje. Dzięki książce czytelnik dowie się, że trudne początki bywają zapowiedzią trwałych więzi. „Poradnik dla smoków. Żywienie i wychowanie ludzi” Laurence Yep, Joanne Ryder, tł. Agnieszka Pohl, wydawnictwo IUVI, Kraków 2016
Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Bardzo dziękuję za odwiedziny i pozostawiane komentarze :)
Wszystkie czytam i staram się odpowiedzieć na każde pytanie.
Pozostawiam sobie możliwość usuwania Spamu i komentarzy wulgarnych czy obraźliwych...


Administrator strony Aleksandrowe myśli korzysta z systemu komentarzy Disqus. Adresy IP i adresy e-mailowe są przechowywane przez administratora Disqus'a. Zakładając stronę na platformie Disqus wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych.
Aleksandrowe myśli © 2015. Wszelkie prawa zastrzeżone. Szablon stworzony z przez Blokotka